Asosyalbebe: Thank You aXXoDün bir yerde bir şekilde sınırsız interneti bulduğumda gaza gelip torrent ile indirdiğim 6 filmden birisi olan Ghost Rider'ı izledim az önce. Şu anda konuşmak istediğim konu tabi film değil de torrent ile bilgisayarıma gelen diğer dosyalar. Bunun sebebi filmler hakkında konuşmayı pek beceremem değil, aslında o da var da, tamamen gelen notların ilgimi çekmesidir, film de güzeldi ha.

İlk olarak çoğu torrent dosyasının bilgisayarımıza getirdiği bir dosya türü var. Windows bu dosyayı MSINFO belgesi olarak görür ancak çift tıkladığımızda da açmaz. Peki ne işe yarar bu dosya? Araştırdım öğrendim ki, o dosyalar genellikle torrent dosyasını upload eden arkadaşların yazdıkları notlarmış ve Wordpad uygulaması ile birlikte açtığımız zaman içinde ne olduğunu görebiliyormuşuz.

Şimdi gelelim asıl olaya. Filmin yanında gelen ufak dosyaya. "IMPORTANT.Read carefully before enjoy this movie" isimli txt dosyasının içini açtığımız zaman, aXXo nickli arkadaşın yazdığı şu notu görüyoruz:

This file has been brought to you by aXXo and it's absolutely for free.
I have been sharing with you for a long time and I have never asked
for anything in return.
NOW I NEED YOUR HELP ! ! !
PLEASE DON'T VISIT, REGISTER, BOOKMARK or POST ANY LINK to the bogus
sites that have my nickname included in their names.
You can't be sure that the torrents listed there ARE the REAL deal.
BE AWARE !
Don't believe in liars and conmens like some site Admin and his crews.
They bring shame to the file sharing world.
Find me through my accounts or on reliable sites.
PURE P2P always FOR YOU.
aXXo

Kısaca özetlemek gerekirse, kendi nickini kullanan sahtekar sitelere ve kişilere güvenmememiz ve kullanmamamız gerektiğinden ve kendisinin hesaplarını ve güvenilir siteleri kullanmamız gerektiğinden bahsetmiş arkadaş.

Bunları söyleyebildiğine göre popüler bir şahıs herhalde bu arkadaş dedim ve biraz araştırma yaptım. Araştırma yapmaya başladığımda geçenlerde bir arkadaşa "şu filmlerdeki aXXo olayı nedir?" şeklinde sorduğum soru ve verdiği yanıt "bilmiyorum ama aXXo olanlar güzel oluyo" deyişi geldi aklıma. Neyse, ufak araştırmamın sonunda(Google'a aXXo yazmak) elde ettiğim verilere bakacak olursak, bu arkadaş 15 yaşından beri filmleri ripleyip torrent dünyasına katan şu meşhur paylaşımcıymış! Hay Allah! Okumuştum ben bunları nasıl da unuttum!?! Hatta şu sayfada kendisiyle yapılmış bir röportajın Türkçesini de okuyabilirsiniz.

Bu arada tekrar söylemekte fayda var, Ghost Rider da güzel filmmiş ha :) İzlemenizi tavsiye edebilirim.Hey aXXo! If you come to this page somehow, thank you a lot for your sharing all these fucking awesome movies! :)

1 yorum

  1. Bu rip alemi çok geniş sadece Axxo yok tabii ki daha iyileri de var. Rip işi içinse iyi bir sistem, iyi bir internet ve sabır gerekli. Ayrıca filmleri ilk dağıtan olmak için satın almanız gerekebilir.

    YanıtlaSil