Neden Dell Vostro 1015? Çünkü bende de bu güzel şeyden var. İlk aldığımda elime, ubuntu yüklü gelmişti makine. Tabi ondan sonra ben bu güzel makineye XP yüklemiştim. XP'de Lan dahil hiçbir driver'ı tanımadığını gördüğümde de tekrar format atıp, hiç sevemediğim Windows 7'yi kurmuştum. Güzel haber Windows 7 bu laptop'ın bütün sürücülerini tanıyor. Windows XP ile artık o kadar içli dışlı olmuşum ki, Windows 7'yi sadece bilgisayarımın XP sürücülerini bulmak için kullandım.

Bu aleti kullananlar bilirler, bu alet için XP driverlarının tamamını bulmak o kadar büyük bir işkencedir ki, insan XP kullanmaktan bile vazgeçebilir. Dün koca bir günümü bu sürücüleri bulmaya harcadığımı düşünüyorum da, bundan sonraki formatsever dostlarım uğraşmasınlar diye sürücüleri buraya yüklemem oldukça hayırlı bir iş gibi geliyor kulağa.

Öncelikle küçük bir açıklama yapmak istiyorum. Bütün driverları tek dosya haline getirmek için Driver Genius Professional Edition programını kullandım. Yani önce tüm driverları buldum, tek tek yükledim bilgisayarıma, daha sonra bilgisayarıma yüklü olan tüm driverları tek dosya halinde yedeklemesi için bu programdan yardım istedim. Daha sonra da bu dosyayı upload ettim ve burada linkini veriyorum. Hayrını görün efendim.

http://hotfile.com/dl/48534576/cb40a2f/Drivers_-_14.06.2010.exe.html
Dosya Boyutu : 45.29 Mb

Hiç yorum yok