Unutulmuş Blog 12/28/2009

Hayatın akışı içerisinde unuttuğum önemli şeylerden birisi de blogum oldu nedense. Nedense artık oturup uzun uzun tek taraflı yazılar yazmak yerine kısa kısa ve karşılıklı yazışmayı seviyorum. Yani friendfeed üzerinde, karşımdakilerin bana cevap verdiği bir platformda yazı yazmak daha eğlenceli ve tatmin edici geliyor. Neyse, şimdi size başıma gelen en güzel olaylardan birisini anlatacağım.

Bir gün artık gerçekten bir laptop'a ihtiyacım olduğunu düşünmüştüm. O gün bana daha önce burs vermeyi reddeden TEV(Türk Eğitim Vakfı)'e "Küçük Bir Rica" başlığı altında şu maili atmıştım:


Türk Eğitim Vakfı'na
Merhaba;
Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü Sayısal-2 puan türünde 368,159 puan alarak ve Türkiye 706.sı olarak kazanmış ailesinin aylık geliri 600 TL olan bir öğrenci olarak sizden burs değil sadece bir laptop rica ediyorum. Ailemin gelirini gösteren ve diğer her türlü belge daha önceden başvurduğum Üstün Başarı Bursu sebebiyle elinizde mevcuttur.
İyi günler dilerim.
Serdar KUZUCU


Ne kadar olmayacağını bilsem de bu maili attım. Daha sonra mailde yazdığım metni aynen friendfeed'e gönderdim. Olan orada oldu. Hayırsever bir abim bana istediğim laptop'ı yolladı! Bunu kimseye söylemeyeceğim için isim ve fazla detay veremiyorum. İşte friendfeed linki:
http://friendfeed.com/sedran/20e0f52f/turk-egitim-vakf-na-gerceklesmeyecegini
Silinen yorumlar ve hesaplar nedeniyle muhabbet anlamsızlaşmış olabilir ama olanlar bu muhabbette oldu. Şimdi elimde harika bir Dell Vostro 1015 laptop var!1) Hayatımda aldığım en güzel hediye.
2) Hayatımda aldığım en pahalı hediye.
3) Hayatımda bana yapılan en büyük cömertlik.
4) Daha neler neler....

Hiç yorum yok