Tarih 10 Ekim 2009 idi. Akbil almak, Türk Eğitim Vakfı'nın üstün başarı bursuna başvurmak ve Manga'nın üniversitemiz Güney Kampüs'ünde vereceği konseri izlemek için evci çıkmayıp hafta sonunu okulda geçirmeye karar vermiştim. Cuma günü, yani 9 Ekim günü, 2 saatlik bekleyişin ardından akbilime kavuştum. Cumartesi günü geldiğinde ise Manga konseri için Güney Kampüs'e inmiştim bile.
Saat 21.30 diye planlanan konser saat 22.00 da başladığında birşeyler sanki ters gidecekmiş gibi hissettim ama öyle birşey olmadı ve herşey çok güzel yürüdü. Manga sahnedeydi ve birçok şarkısını bizler için söyledi. Hiç üşenmediler ve uzun süre sahnede kalarak neredeyse tüm repertuarlarını seslendirdiler. Ferman'ın ara sıra seyircilere seslenişi, şarkılardaki yanık sesi ve sanki albüm kaydediyormuşçasına şarkıları önemseyerek söyleyişi çok hoşuma gitti. Geceden en çok aklımda kalan şarkı ise yeni albümlerinden "Beni Benimle Bırak" şarkısı oldu. Geceden aklımda kalan en garip olay ise birilerinin gelip oradaki herkese bedava Fiesta marka prezervatif dağıtmasıydı. Ve prezervatifi verirken fotoğraflarımızı çekmeleriydi.

Manga - Beni Benimle Bırak

Al bu dünya al senin olsun
Benim hiç gözüm yok hepsi senin olsun
Ama son bir dileğim var senden
Şu gaybana dünyada, varını yoğunu al
Hepsini al da !

Beni benimle bırak
Beni benimle bu cehennemde
Ruhumdan senden çok uzak
Yabancıyım senin cennetine

Al bu dünya al senin olsun
Ne olur benden artık uzak dur
Bir günahın varsa işledigim
O benim borcumdur
Sen varını yoğunu al
Hepsini al da!

Beni benimle bırak
Beni benimle bu cehennemde
Ruhum senden çok uzak
Yabancıyım senin cennetine

Bu sözlerin üstüne daha ne olsun değil mi?
Neyse efendim. Konser bitti de ben de yurduma, Kilyos'a dönmek için servise bindim. Gece saat kaçtı bilmiyorum ama İETT seferleri bitmişti ki sanırım okul özel servis çağırmıştı biz Kilyos sakinleri için. Normalde 1.7 TL ödediğimiz yol için 5 TL ödemiştik o serviste ve şoförün acayip muhabbetlerine şahit olmuştuk hep birlikte. Neyse bu da geçti. Saatimi kurdum, 11 Ekim Pazar günü için uykuya daldım.

Geldi pazar günü... Saat 07.00 da uyandım ve servis için hazırlandım. TEV'in üstün başarı bursunun kompozisyon sınavı için 10.00 da Güney Kampüs'te olmalıydım. Ama ben bunu Kuzey Kampüs diye biliyordum. Servis bizi Güney Kampüs'te bıraktı ve ben doğruca Kuzey Kampüs'e gittim. 1-2 saat kadar Kuzey Kampüs'te bekledikten sonra kimse gelmeyince biraz kıllandım tabi. Hemen babamı aradım ve "baba bu sınav nerdeydi?" sorusunu yönelttim. Güney Kampüs'teydi cevabını aldığımda sınava 10 dakika vardı ve ben koşa koşa Güney Kampüs'e gittim. Sınava yetiştim ama bir şok daha! Kompozisyon yazmamız gereken konu şuydu: "Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında nasıl bir Türkiye hayal ediyorsunuz? Hayalinizi gerçekleştirmek için ne yaptınız veya ne yapmayı planlıyorsunuz?". Bu konuya benim gibi bir insan ne yazabilir ki? Bu konu benim için biraz fazla siyasiydi ve ben siyasetten nefret eden bir insan olarak bu konu hakkında nasıl saçmalayabileceğimi düşündüm. Bir sayfa dolusu saçmalık yazdıktan sonra sınavdan çıktım ve içimden elveda ayda 900 TL diyerek Güney Kampüs'ten ayrıldım. İstanbulu çok az bilmeme rağmen Büyük Çekmece'ye gittim ve lise arkadaşlarımla buluştum, mısır yiyip okey oynayıp ayrıldık. Bence günün en anlamlı olayı lise arkadaşlarımı tekrar görüyor olmamdı ve haftanın en anlamlı olayı Manga konseriydi.

Zahmet edip saçmalıklarımı okuduğunuz için teşekkür ederim :)

2 yorum

 1. Merhaba,

  Burs başvurun ne oldu onu merak ettim, alabildin mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok ya o kompozisyon sınavından sonra bi daha arayan soran olmadı :)

   Sil