asosyalbebe.com - blog tanıtım, yeni ve önemli şeyler 1Sağdan soldan, şundan bundan, oradan buradan bulduğum, izlediğim, okuduğum birşeyler yazmak, çizmek, karalamak istiyorum. Uzun zamandır yazı yazma isteğimin olmaması, yazacak şeylerim olmasına rağmen yazma hevesimin olmaması, kılımı kıpırdatasımın olmaması beni böyle saçma sapan şeyleri bir araya getirmeye zorladı belki de.


İlk söylemek istediğim şey Beşiktaş'ın bu geceki Manchester United yenilgisi. Bugün karşımızda güzel bir yenilgi vardı çünkü. Ne sekiz sıfırlık Liverpool yenilgisine, ne de birkaç gün önceki üç sıfırlık Galatasaray yenilgisine benziyordu bu yenilgi. Sahada Manchester United'ı uzun süre susturacak kadar baskılı oynayan bir Beşiktaş vardı. Çok ciddi anlamda baskılı oynadılar. Bu baskıyı gol pozisyonlarına girerek gösteremediler belki ama rakiplerini gol pozisyonuna sokmayarak gösterdiler. İki takım da rakibini uzun süre kalelerine yaklaştırmadı ki bu oyunla maçı kilitlediler. Bence sıfır sıfır bitmeliydi ama ne yapalım top bu. Beşiktaş'a diğer maçlarında başarılar diliyorum. Bu gece karşılarında Manchester vardı, onları yenmeye yetmedi belki ama bu oyunla diğer rakiplerini yenebileceklerini düşünüyorum. Tabi bu oyunu sürdürmeyi düşünüyorlarsa. Bu arada söylemeden edemeyeceğim, Yusuf maçın içine ettin be abi...

Gelelim diğer maçımıza, benim elemanlar bu akşam(16.09.2009) sahaya çıkıyorlar. Benim elemanlar dediğim takım Barcelona. Barça bu akşam Milano'da İnter karşısına çıkıyor. Bu iki takımın benim için enteresan özellikleri var. Bu iki takım transfer döneminde forvetlerini takas ettiler. Barçalı Eto'o İnter'e, İnter'li İbrahimovic de Barça'ya geçti. Ve bu iki eleman da eski kulüpleri hakkında iyi şeyler düşünmüyorlar. Özellikle İbra Barcelona'nın İnter'den iyi bir takım olduğunu ve İnter'i yeneceklerini söylemiş. Gerçi buna ben de inanıyorum ama yine de bir futbolcunun ağzından bana garip geldi. İki takım da çok iddialı konuşuyor maçtan önce. Bakalım maçın sonucu ne olacak? Benim gönlüm her zaman Barcelona'dan yana.
Bu arada maç saat 21.45'de Star tv ekranında olacak.

Şimdi biraz Google'a dalaşmak istiyorum. Geçen gün gördüm de "Haydi çocuklar okula" açıklamasıyla bir logo koymuşlardı ana sayfalarına. Eskiden sevinirdim Google şu bayramımızı kutladı, Google bu şeyimizi kutladı vs diye. Ama artık kabak tadı vermeye başladı bana ya yeter. Her şeye de logo yapılmaz ki kardeşim. İlkokul birinci sınıfların okula başladığı gün için de logo yapılır mı?


Abi artık şu yardımsever halimden de sıkıldım ya. BloggerDestek'de konu anlatımlarını yapmak iyiydi güzeldi ama ne zaman sağa sola msn adresimi veya mail adresimi yazar oldum burnum moktan hiç çıkmadı. Sürekli birileri şunu yapamadım benim için yapar mısın, şu şablonu benim için çevirir misin, şablonunu benimle paylaşır mısın, bana tema bulur musun, blogumun reklamını yapar mısın gibi modlarda karşıma çıkıyorlar. Kimisi msn'e ekliyor, kimisi mail atıyor. Çoğunlukla işi düşmeyen gelmiyor diyebilirim. Ama ben bu kadar çok işin altından kalkabilecek birisi değilim ya. Eskiden gün boyunca bilgisayar başında otururdum, elimden geldiğince herkese yardım etmeye çalışırdım. Ama şimdi böyle değil, bilgisayar başında sadece eğlenmek için oturuyorum, oyun oynuyorum, tasarımla ve kodlamayla artık neredeyse hiç ilgilenmiyorum. Ve her gün yenileri gelen, yardım isteyen mailleri artık cevaplayamıyorum, canım sıkılıyor. Bundan sonra bu konularda kimseye yardımcı olamayacağım, lütfen blogger ile ilgili destek istemeyin artık.

Ya son zamanlarda bana ne oldu bilmiyorum ama yazı yazmaya hevesim kalmadı, yazı yazacak şey de bulamıyorum. Gerçi bulmak için uğraşmıyorum da. İlham perilerim de kaçtı. Eğer bana ilham verebileceğini düşünen arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum :)

3 yorum

 1. Arkadaş hayatımda bu kadar komik ve acınası bir maç performansı daha hatırlamıyorum,Yusuf'un bugünkü performansı beni futboldan hatta hayattan soğuttu,utanmasam küfür edeceğim bilirsin çok iyi küfür ederim neyse blogunu lekelemeyeyim yazmaya devam et hergün yaz yarın ki bugün Slovenya ile basket maçımız var onu da izle artık hadi au revoir..

  YanıtlaSil
 2. Fenerbahçe ve Galatasaray'ın kadrolarına baktığımız zaman beşiktaş'ın kadrosu mahalle takımı gibi kalıyor :). 4 büyükler deniyor 2 si yok kayıp :) .

  Barça inter maçına gelirsek harika bir maç izleyeceğiz büyük dediğin böyle olur :)

  YanıtlaSil
 3. vay canına:D yazmayı sakın bırakma dostum yoksa biz nereye yorum yapacaz özellikle de ben:D yazdıkların etkileyici ama barça hak etmediği bir beraberlik aldı messi yi maçın adamı seçtim alves in topuna atladığından dolayı star olucan ama o kadar değil:D inter i kurtaran messi ye tebrikler...

  YanıtlaSil