18 yaşıma gelmiş ve üniversiteli olmuş olmama rağmen zevkle izleyebildiğim sınırlı sayıda çizgi diziden birisi. Çok güzel bir hikayesi ve çok sevdiğim karakterleri var. Çizgi dizinin hikayesi şu şekilde:

3037 yılında Glorftlar dünyayı işgal etmektedir.Dunyanın elindeki tek koz ise Glorftlardan çaldıkları M.E.G.A.S. robotudur.Ve Glorftlarda robotu geri almak üzeredir.Komutan Kiva Androw bir fikir bulur:Protatifi kullunarak 3037 yılından 3035 yılına dönüp Glorftları yok edip dünyayı Glorftların ordusundan kurtarmak...Ertesi gün Komutan Kiva Megasa yollanır zaman 3035 yılına ayarlanır ve herşey hazırdır.Ama Glerftlar bir gariplik oldugunu anlarlar ve planı bozarlar.Megas 1900 lü yıllara giderler ve New Jarsey'de bir hurdalığa düşer.Hurdalık Coop'un arkadaşı olan Goat'ın hurdalığıdır.Coop Megası 2 Dolara satın alır Megasın boyasını baştan aşağı değiştirir vetepesine arabasını koyar.Malesef zaman makinesinide parçalar.Kiva 2 robotu ile birlikte Megası almaya gelir ama Coop onların robotlarını parçalar.Kiva da Megası kaçırmaya çalışır ama kontrol paneli tamamen değişik bir tasarım olduğu için bunu başaramaz ve mecburen Coop ve Jamie ningrubuna katılır ve Glorftlarla birlikte bu yıla hapsolurlar. |wiki|

Aslında hikayesini de bu yazıyı yazarken yaptığım araştırmada öğreniyorum ama neyse :)

Hikayeden de anlayacağınız gibi kocaman bir robotumuz ve onun içerisinde bulunan 3 tane karakterimiz var. Bu karakterler; robotu süren Coop, Megas ile ilgili her türlü teknik bilgiye sahip olan Kiva ve ön koltukta oturup hiçbir işe yaramayan sadece konuşan Jamie. Jamie'nin ne işe yaradığını anlamamış olsam da bence üçü de olaya çok güzel oturmuş karakterler. Özellikle Coop'un her bölümde yaratıkları yenerken şehri paramparça etmesi ve Coop'un yaptığı her çılgınca şeyden sonra arka koltuktaki Kiva'dan gelen "Coop!" sesi beni benden alıp götürüyor :)

Bir de bu çizgi dizimizin başlarkenki jeneriği ve o jenerikteki müziği var. Dizinin en güzel yerlerinden birisi bence jeneriği ve jenerik müziği. Müzik Deathwish IX (Ragtime Revolutionaries) tarafından bestelenmiş. İsmi "Chicks Dig Giant Robots(Kızlar büyük robotlardan hoşlanır)". Gayet güzel bir parça olup çizgi diziye ayrı bir hava katmış. Bu özelliği de beni benden alan özelliklerinden birisi.

Çizgi dizimiz her gece saat 02.00 sularında yayınlanmakta olup hafta içi günlerde de saat 19.00 seansları bulunmaktadır. Kanal olarak kendisine Cartoon Network'ü seçmiştir.

Daha fazla detay için:
Cartoon Network
Wikipedia
Jenerik Müziği - Youtube
Fragman - Youtube

2 yorum