asosyalbebe.com - blog tanıtım, yeni ve önemli şeyler 1Birkaç yeni proje ve birkaç yeni olay var web aleminde. Çok popüler şeylerden bahsetmeyeceğim onları zaten biliyorsunuz. Benim bahsedeceğim şeyler kıyıda köşede kalmış şeyler.

Bahçeye Dalan Var :)
İlk olarak bahsedeceğim şey yeni bir blog. Bu blog kuzenimin ilgi alanına giren olayları kendi bakış açısıyla yorumladığı ve paylaştığı bir blog. Daha ilk yazılarından olaylara olan bakış açısını fark etmek mümkün. Blog piyasasında yara yara ilerleyecektir bence :)
http://bahceyedalanvar.blogspot.com

Berk Bavaş
Çok yakın arkadaşım Berk de blog camiasına girdi ve o da kaliteli ve özgün içeriğiyle ön plana çıkan bir blog oluşturdu. Yazılarının konuları daha çok matematik ile ilgili olacakmış ancak ilgisini çeken diğer konularda da yazıyor.
http://www.berkbavas.com.tr

Profil Sayfam
Kendime bir profil sayfası hazırladım. Benimle ilgili her şeyi ya doğrudan oraya yazacağım ya da oradan link vereceğim. “Hakkımda” ve “sedran nedir” yazılarını yazdım bile. Amacım bundan sonra hakkımda linklerini blogger’ın sayfasına vermemek.
http://sedran.asosyalbebe.com

ASosyal İmleme
Yeni bir sosyal imleme projesi üzerinde çalışıyorum. Ama diğer sosyal imleme sitelerinden farklı olacak biraz. Linkleri benim belirlediğim editörler ekleyecekler. Böylece diğer sosyal imleme siteleri gibi bir link çöplüğü olmayacak burası.
http://besle.asosyalbebe.com

Sosyal İmleme
Bedava bir hizmetten bahsedeceğim: Slinkset. Bu hizmeti kullanarak kendinize bir sosyal imleme sitesi açabiliyorsunuz. Eskiden ücretsiz forumlar vardı daha sonra ücretsiz bloglar popüler oldu. Ücretsiz sosyal imleme siteleri de çıkmış :) Ayrıca slinkset üzerinde oluşturduğunuz sosyal imleme sitenizin kullanıcıadı.slinkset.com şeklindeki adresini beğenmezseniz kendi alan adınızla slinkset üzerinden yayın yapabiliyorsunuz. Ve ayrıca sistemin kendi CSS kodlarınızı yazıp kaydedebileceğiniz bir sayfası ve sağdaki sidebar için kod yazabileceğiniz bir paneli bulunuyor.
http://www.slinkset.com

Small Business
Google’ın servisleri ile yetinmekte kararlıydım ama Google Pages servisi yakında tamamen kapanabilir. Google’ın bunun yerine koymaya çalıştığı servis ise javascript (.js ) dosyalarını desteklemiyor. Bu nedenle blog tasarımıyla uğraşırken javascript dosyalarımızı yükleyebileceğimiz bir ücretsiz servise ihtiyacımız vardı. Microsoft diye bir firmanın varlığını neredeyse unutmak üzereyken bu servis sayesinde tekrar Microsoftlu olduk :) Hizmete gelecek olursak, SmallBusines Microsoft’un ücretsiz depolama servislerinden biri olan OfficeLive’ın bir alt servisi gibi bir şey. Küçük firmaların da kendi web sitelerini hazırlayabilmeleri üzerine kurulmuş bir sistem. 500 mb ücretsiz alan veriliyor ve bu alan üzerinde ister web sayfası hazırlıyoruz istersek de sadece dosyalarımızı depoluyoruz. Depolayabileceğimiz dosyalar arasında javascript de var :) Pek yeni bir olay olmasa da hala javascript dosyalarını nereye upload edeceğini bilmeyen blogger kullanıcıları var.
http://smallbusiness.officelive.com/en-us/

2 yorum

  1. Senin gibi kaliteli blog yazarlarının arkasındayım,yaşasın özgün içerik!

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim :)
    Eskiden bilmezdim özgün içerik nedir :) Kopyala yapıştır yapardım. Bunu o kadar çok yapmışım ki zamanında artık o blogda ne kadar özgün yazsam bile sanki o blogun geçmişinde kara bir iz vardı. Bu yüzden bu blogu açtım :)

    YanıtlaSil