Uzun zamandır yazı yazmıyordum bu bloga. En sonunda bir mim geldi bari onu cevaplayayım dedim, hem blogun ismine de uygun bir mim gelmiş.

Mimi Shawn Ralf'tan aldım.

Sosyal Ağlarda Asosyal Olmak gibi gençlerimizin en büyük problemi olan bir konu var elimizde.

İnternette artık meydan sosyal ağlara kaldı denilebilir. Facebook, Twitter, Friendfeed, Netlog, Myspace, Lastfm vs birçok sosyal ağ mevcut. Ancak artık tüm sosyal ağlar kötüye kullanılıyor. Facebook ve Netlog'da abaza kaynıyor, Twitter ve Friendfeed'de ise reklamını yapmak isteyen amatör seo manyakları kaynıyor. Özellikle facebook video sitesi olmuş neredeyse tamamen. Sürekli yeni videolar paylaşılıyor bir de Shawn'ın dediği gibi saçma sapan testler var.

Kız arkadaş edinmek için sosyal ağları kullananlar var. Daha hiç yüzünü görmediği kıza çıkma teklifi eden insanlar... Sosyal ağlara girip tüm kızları arkadaş olarak ekleyen şahıslar... Kızların tüm resimlerin altına msn adresiniz yazanlar, çok güzelsin çok tatlısın yazanlar var... Böyle bir durumda sosyal ağlarda asosyalleşmiş oluyor işte insan. Gerçekte yüzünü görse iki kelimeyi bir araya getirip konuşamayacak belki ama MSN'de takır takır yazışıyor.

Gençliğimiz işte birçoğu böyle asosyal insanlardan oluşuyor. Sanırım biri de benim :)

Mimi ben de Berk Bavaş'a gönderiyorum.

1 yorum