SBS'ye girip de kazanamayan veya kazanıp da istediği okulu kazanamayanlar, daha iyi bir okul isteyenler için ikinci yerleştirme başvuruları yarın başlayacak. 7-11 Ağustos tarihleri arasında alınacak başvurular için bugün(6 Ağustos) okullarda açılan boş kontenjanlar açıklandı.

Linki bulmak biraz zor oldu, sanki meb saklamaya çalışmış gibiydi. Aşağıdaki linke tıklayıp hangi okulda ne kadar boş/dolu kontenjan olduğunu öğrenebilirsiniz.

Boş kontenjanlar Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi veya Meslek Lisesi şeklinde değil de illere ve ilçelere göre listeleniyor. Yani aradığınız okulun hangi ilde ve ilçede olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Sabah sabah can sıkıntısından girip eski okulumun(Bolu Fen Lisesi) kontenjanına da baktım. 71 kişilik kontenjanın 41''ini doldurabilmiş. 31 kişilik boşluk vardı.

Gönlündeki okulu kazanamayan gençlerimize ikinci tercihlerinde Allah gönüllerine göre versin diyorum. Noktayı koyuyorum.

2 yorum

  1. Gönlümdeki liseyi kazandım ama insanoğlu işte hepimiz açgözlüyüz...Bende 2.tercihler için dilekçemi verdim bile.

    YanıtlaSil
  2. Ya yeni öğrendim ikinci tercihler diye bişey yokmuş yani ikinci kez tercih yapılmıyormuş. Dilekçe veren kişi için birinci yerleştirmede yaptığı aynı tercihleri bi daha işleme sokuyorlarmış. Yeniden tercih yapılamayacaksa ben ne anladım bu yatıştan kardeşim. Öğrenciye destek değil köstek oluyorlar.

    YanıtlaSil