asosyalbebe.com - asosyalbebe logosu a harfi link değişimiBirkaç gündür yeni bir header tasarımı yapacağım diye hiçbir yazı yazamamıştım bloga. Sonunda anladım ki bu tasarımı değiştirmeden yeni bir header üretmek çok zor olurmuş. Ve tasarımı da birazcık değiştirdim. Sonunda bu kırmızı şey ortaya çıktı. :) Bu temaya Nar Ekşisi ismini veriyorum(İsim için teşekkürler Gizem =)).

Tema hakkında bir şeyler söylemek gerekirse, kırmızının tonları bir arada kullanıldığında çok güzel olduğunu söylerim. Ayrıca sonunda kendime göre bir header ayarlayabildiğim için mutlu olduğumu, bu tasarımda en çok hoşuma giden kısmın ise en üstteki küçük simgeler ve twitter için ayırdığım kısım olduğunu belirtirim.

Paylaşmak istediğim birkaç tane yenilik var. İlk olarak logodan başlayayım. Şu şekilde kenarları yuvarlak dikdörtgenleri photoshopta yapmayı yeni keşfettim ve tasarım aşamasında birkaç kere kullandım. İlk olarak sitenin bir logosunu yapayım dedim bu şekilde. Bu logoyu da hem başlık kısmında(header) hem link değişimlerinde hem de favicon olarak işlev görecek şekilde tasarlamalıydım. İlk önce büyük A harfini denedim ancak çok biçimsiz durdu bana göre. Daha sonra da küçük A harfini kullandım. Ve gördüğünüz logo ortaya çıktı. Bence güzel oldu. Daha orjinal fikri olanlar varsa tabi paylaşsınlar benimle lütfen :)

35*35 ebatlarında resimlerden oluşan bağlantılar veren bloglar ile link değişimi yaparken kullanacağım logoyu da hemen hazırlayayım dedim. Hazırladım ve ücretsiz alanıma yükledim. Aşağıda logo ve adresi mevcut:

http://sedran.web.officelive.com/Documents/35x35sitelogo.gif

Ayrıca facebook sayfası açtım AsosyalBebe'm için. Üstteki Facebook bağlantısını da kendi profilim yerine Asosyalbebe'nin sayfasına verdim.

Başlık kısmında son 5 twitter gönderisini gösteren kodu da tekrar ayarladım, tasarıma uyacak şekilde biçimlendirdim ve göstereceği yazı sayısını bire düşürdüm. Bence hoş durdu.

İnternet Explorer 6 da çalışmayan arama çubuğunu da tekrar düzenleyerek çalışır hale getirdim. Ayrıca yine internet explorer 6'da sorun çıkaran png uzantılı dosyaları gif uzantısına çevirerek değiştirdim.

Eğer tema üzerinde siz değerli ziyaretçilerimize kötü görünen bir nokta varsa bunu yorumlarınızla bana belirtin lütfen. Şimdilik bu kadar :)

Sedran, Nar Ekşisi ve Asosyalbebe

3 yorum

  1. Bu teman gerçekten çok güzel.Ayrıca bannerda tam uymuş.Blog içeriğiyle ilgili olmuş.Tebrik ederim.

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ederim :) Olumlu veya olumsuz tüm yorumlar şevk veriyor bana :)

    YanıtlaSil