Artık sıkıntı vermeye başlayan elektrik kesintileri konumuz. Yabancı ülkelerde elektrik kesintisi uygulandığında insanlar dava bile açabiliyorlar ancak ülkemizde neredeyse elektrik kesilmeyen gün yok gibi. Acaba Türkiye'nin diğer yerlerinde de böyle oluyor mu bilmiyorum ancak burada, Gebze'de, çok fazla elektrik kesintisi yapılmaya başlandı. Günde iki üç kere elektrik kesilir mi be! Yazın yağmur yağıyor elektrik kesiliyor, kışın yağıyor yine kesiliyor, ve ben kendimi bildim bileli böyle oluyor!

Bazı konularda yabancı ülkeleri takipte hiç geri kalmayan ülkemiz bu konuda neden bu kadar geri kalmış anlam veremiyorum. En yeni teknolojileri takip edebiliyoruz, onları kullanabiliyoruz. Bu kadar teknolojiyle iç içe olduğumuz için tüm aletlerimiz elektronik. Ancak bu kadar çok elektrik kesintisi olan bir ülkede bu kadar teknolojiye bağımlı olmak da böyle sakıncalı işte. Elektrik 15dk kesilse hayat felç oluyor. Bilgisayar, Televizyon, Buz Dolabı, Klima, Fırın, Lamba, Kapının Zili, Tıraş Makinesi, ütü, saç kurutma makinesi, bulaşık-çamaşır makineleri derken hayatımız elektrik olmuş bizim. Zaten sadece lambaların yanmaması ülkemizde binlerce suçun işlenebilmesi için yeterliyken biz elektrik kesildiğinde, gündemi takip edemiyor, oyun oynayamıyor, yiyeceklerimizi koruyamıyor, serinleyemiyor veya ısınamıyor, yemek yapamıyor, aydınlanamıyor, tıraş olamıyor, bulaşık-çamaşır yıkayamıyoruz.

Ayrıca böyle ara sıra kesilen elektrik, elektrik ile çalışan donanımlarımıza da büyük zararlar vermektedir. Ben biraz da bu yüzden sinirliyim bu elektrik kesintilerine, çünkü bizim evde sabah 9'dan gece 12'ye kadar açık olan bilgisayar, günde iki üç kere yapılan elektrik kesintilerinden fazlaca etkileniyor. Bir gün bozulacak bilgisayarım, başınıza çalın elektriğinizi diye bir yazı yazacağım o zaman. =)

Bu konuda yetkililerin acilen birşeyler yapmaları gerekli bence.

1 yorum

  1. eet bencede elektrik kesintisi en azından ayda 1 falan olmalı en fazla dedigin gibi diger ülkelerde dava acarlarken bizim ülkemizde zam üstüne zam zam üstüne zam elektrik işe yaracagı zamanda kesilsin pcde isin oldu tam isin ortasında gider her sey alt üst ne isime yaradı bu elektrkik sadece zamlarla dolmus bir fatura...

    YanıtlaSil